Bowling2016-09-25
Elitserien, Herrar
10:00FH Engelholm - Stureby10 - 10
11:00IKW/Köping - Falkenberg9 - 11
Sydallsvenskan, Herrar
12:40Höganäs - IFK Borås10 - 10
14:40IS Göta F - IFK Borås
Division 1, Herrar, norra Götaland
11:00Kyrk - Tegner F17 - 3
15:00Kåess - Tegner F
Division 2, Herrar, norra Götaland
10:00Bogesund - Kyrk F13 - 7
14:00Marbodal F1 - Kyrk F
Allsvenskan, Damer, södra
10:00Fram - Hässle10 - 10
16:00Zorita - Hässle
Division 1, Damer, södra Svealand
10:00Örnen - Kulorna5 - 15
14:00Zorita B - Kulorna
 
Ishockey2016-09-25
Svenska Hockeyligan, Herrar
16:00Linköping - Färjestad
Allsvenskan, Herrar
16:00AIK - Timrå
Hockeyettan, Herrar, södra
16:00Hanhals Kings - Tranås
16:00Dalen - Helsingborg
16:00Nybro - KRIF
Hockeyettan, Herrar, västra
16:00Borlänge - Forshaga
16:00Skövde - Grästorp
16:00Mariestad - Enköping
16:00Köping - Lindlöven
18:30Kumla - Åker/Strängnäs
Svenska Damhockeyligan, Damer, SDHL
11:00Brynäs - Luleå1 - 5
15:30Sundsvall - Modo
16:00Leksand - Djurgården
16:45SDE HF - AIK
 
Handboll2016-09-25
Handbollsligan, Herrar
16:00Eskilstuna Guif - IFK Skövde
16:30HIF Karlskrona - Ystads IF
Allsvenskan, Herrar
14:30Drott Halmstad - OV Helsingborg
16:15Amo HK - Önnered
17:00Hallby - Tyresö
Division 3, Herrar, västsvenska västra
14:00V Frölunda - Nord
16:00Heid/Mölndal - Ale
19:00Onsala - Celtic
Division 4, Herrar, Göteborg
16:00Varberg 09 - Kelt
16:50OLDRIK - Café Lillan
Division 1, Damer, södra
16:00Alingsås - Aranäs
 
Innebandy2016-09-25
Superligan, Herrar
16:00Storvreta - Höllviken
16:30Växjö - Karlstad
17:00AIK - Helsingborg
17:00Mullsjö - Dalen
Allsvenskan, Herrar, södra
14:00IBF Göteborg - Craftstaden
16:00Kalmarsund - Alingsås
Division 1, Herrar, västra Svealand
12:00IBF Västerås - IBK Köping10 - 4
16:00KFUM Örebro - Lockerud/M
Superligan, Damer
13:00Linköping IBK - Pixbo1 - 9
13:00Tyresö Trollb - Täby6 - 7
16:00IKSU - KAIS Mora
16:00Rönnby - FBC Uppsala
17:00Karlstad - Dalen
Allsvenskan, Damer, södra
14:00Lindome - Västerås IBS
15:00Rönnby U - Jönköping
15:00Åstorp/Kvidinge - Hagfors
15:00Hovshaga - Skoghall
15:30Linköp IBK U - Lockerud/M
16:00Trosa Edanö - Fröjered
16:45IBK Göteborg - V Mälardalen
17:00Nykvarn - Pixbo
Division 1, Damer, Västergötland
15:00Fagerh Habo - Elfhög
 
Bordtennis2016-09-25
Superettan, Herrar
00:00Ängby/Spårv A2 - Halmstad B
00:00Söderhamn B - Eslöv AI B6 - 0
11:00Ängby/Spårv A3 - Munkedal1 - 6
11:00Ängby/Spårv A1 - Enig
Division 3, Herrar, västsvenska nordöstra
00:00Falköping - Skagersvik8 - 0
00:00Lidan - Katrineholm A28 - 4
00:00Blikstorp - Lidköping1 - 8
00:00Götene/Tor A2 - Götene/Tor A14 - 8
00:00Götene/Tor A1 - Falköping
00:00Skagersvik - Lidan
00:00Katrineholm A2 - Blikstorp
00:00Lidköping - Götene/Tor A28 - 1
Division 3, Herrar, västsvenska sydöstra
00:00Backa - Linné B5 - 8
00:00Hålta - Kungälv8 - 0
00:00Torslanda IK - Bohus8 - 5
00:00Lekstorp B2 - Lekstorp B14 - 8
00:00Lekstorp B1 - Backa
00:00Linné B - Hålta
00:00Kungälv - Torslanda IK
00:00Bohus - Lekstorp B2
Division 1, Damer, södra
00:00Öresund Eslöv B - Bergkvara2 - 6
00:00Kättil/Lyckeby B - Linné4 - 6
00:00Carlshamn - Halmstad B2 - 6
00:00Åsa B - Oskarshamn1 - 6
00:00Öresund Eslöv B - Linné0 - 6
00:00Kättil/Lyckeby B - Bergkvara
00:00Carlshamn - Oskarshamn6 - 4
00:00Åsa B - Halmstad B1 - 6
Division 2, Damer, västra
00:00Falköping B - Trollhättan3 - 6
00:00Dalen - Mariedal2 - 6
00:00Rudalen - Lekstorp B4 - 6
00:00Torslanda A2 - Torslanda A12 - 6
00:00Torslanda A1 - Falköping B2 - 6
00:00Trollhättan - Dalen6 - 4
00:00Mariedal - Rudalen6 - 1
00:00Lekstorp B - Torslanda A26 - 3
 
Basket2016-09-25
Basketligan, Damer, Grundserien
18:00Telge - Mark
Division 3, Damer, Westra
15:00Länghem - Hammarkullen
 
Fotboll2016-09-25
Allsvenskan, Herrar
15:00Elfsborg - AIK
17:30Malmö - Helsingborg
Superettan, Herrar
15:00Gais - Ljungskile
17:00Halmstad - Assyriska FF
Division 1, Herrar, norra
14:00Piteå - Enskede
15:00Västerås SK - IFK Luleå
16:00Akropolis - Team Thorengr
16:00Nyköping - Brage
Division 1, Herrar, södra
15:00Mjällby - Öster
17:00FC Trollhättan - Husqvarna
Division 2, Herrar, norra Götaland
16:00Rynninge - Vänersborg FK
Division 2, Herrar, Norrland
14:00Skellefteå - IFK Timrå
14:00Härnösand - Söderhamn
14:00Ånge - Morön
15:00Sandvikens IF - Boden
Division 2, Herrar, norra Svealand
16:30FC Gute - Karlberg
Division 2, Herrar, södra Svealand
15:00Värmbol - Huddinge
15:00Arameisk/Syr - Konyaspor
16:00Sylvia - Södertälje
Division 3, Herrar, sydvästra Götaland
14:00Kungsbacka IF - Älvsborg
Division 3, Herrar, sydöstra Götaland
16:00Älmhult - Rydaholm
Division 3, Herrar, södra Götaland
14:00Österlen - Tomelilla
Division 4, Herrar, Bohuslän/Dalsland
13:00Brålanda - Viken0 - 0
15:00Åmål - Mellerud
15:00Högsäter - Herrestad
16:00Ödsmål - Kungshamn
16:00Munkedal - Ed
Division 4, Herrar, Halland
14:00Leikin - Lilla Träslöv
16:00Kvibille - Skrea
17:00Astrio - Centern
Division 4, Herrar, Västergötland södra
14:00Hestrafors - Alingsås IF
15:00Göta - Kinna
16:00Gerdsken - Torestorp/Äle
Division 5, Herrar, Göteborg A
17:00Bergum - Nol
Division 5, Herrar, Halland
14:00Norvalla - Väröbacka
14:00Löftadalen - Walldia
Division 5, Herrar, Västergötland mellersta
16:00Äspered - Grolanda
Division 5, Herrar, Västergötland västra
13:00Främmestad - Lödöse Nygård2 - 1
14:00Trollhättan FK - Halvorstorp
15:00Mellby - Tråvad/Larv
15:00Edet FK - Levene/Skogsl
15:00FC Gauthiod - Hjärtum
17:00Corner - Nossebro
Division 5, Herrar, Västergötland östra
14:00Jula - Fagersanna
14:00Väring - Tymer
15:00Töreboda - Lundsbrunn
15:00Sil - Vinninga
15:00Ekedalen - Valtorp
15:00Norra Fågelås - Hangelösa
Division 6, Herrar, Bohuslän norra
15:00Lane 2 - Hedekas/Svart
Division 6, Herrar, Bohuslän södra
16:00Stala/Myckle 2 - Svenshögen
16:00Skärhamn 2 - Vallen 2
19:00Stenungsund 2 - Henån 2
Division 6, Herrar, Borås
15:00Hedared - Dalsjöfors
Division 6, Herrar, Falköping
15:00Stenstorp - Fröjered/Håven
15:00Värsås - KinnarpSlutarp
15:00Tomten - Sandhem
15:00Floby - Igelstorp
15:00Korsberga - Folkabo
16:00Våmb - Borgunda
Division 6, Herrar, Göteborg A
14:15Sveakurd - Partille FC
Division 6, Herrar, Göteborg B
16:15Landala - FC Heden
17:00Proletären - Wobbler
Division 6, Herrar, Göteborg C
16:15Solväder - Önnered
Division 6, Herrar, Göteborg D
16:00Hermansby - Bosna
Division 6, Herrar, Halland norra
16:00Särö - Långås/Morup
17:00Bua - Grimeton
Division 6, Herrar, Halland södra
13:00Halmia Acad - Oskarström
14:00Knäred - Trönninge IF
Division 6, Herrar, Kinna
15:00Horred - Viskafors
15:00Ubbh/Hälling - Hajom
Division 7, Herrar, Göteborg A
14:15Gamlestaden - FTU
14:15Gothenb Celtic - Angereds IS
16:15Angered KIF - Hjuvik
Division 7, Herrar, Göteborg B
12:00Lövet/Johann - Brämaregården
Allsvenskan, Damer
14:00Mallbacken - Vittsjö
14:00Umeå - KIF Örebro
14:00Kvarnsveden - Piteå
15:00K/Göteborg - Eskilstuna
15:00Kristianstad - Rosengård
Elitettan, Damer
15:00Växjö DFF - Östersund
Division 1, Damer, norra Götaland
14:00Töcksfors - Skövde KIK
15:00Lidköpings FK - Rävåsen
Division 2, Damer, Göteborg
14:15Hisingsbacka - Qviding FIF
14:15Ytterby - Utbynäs
14:15Landvetter - Lerum
14:15Näset - Göteborgs FF
14:15Göteborgs SIF - Göteborgs DFF
Division 2, Damer, Halland
13:00Kvibille - Lerkil2 - 0
13:00Trönninge IF - Hyltebruk4 - 0
13:00Astrio - Tvååker2 - 3
13:00Åsa - Halmia 22 - 1
13:00Fjärås - Böljan 2
13:00Valinge - Laholm3 - 1
Division 2, Damer, Västergötland östra
14:00Mariestad - Sil
14:00IFK Tidaholm - Skara
14:00Vartofta - Råda
14:00Skultorp - Töreboda
14:00Hörnebo - Falköping KIK
Division 3, Damer, Bohuslän/Dal
15:00Ed - GS Orust U
15:00Herrestad U - Åseb/Brål KIF 2
Division 3, Damer, Göteborg
12:15Häcken - Hällesåker2 - 2
17:00Kode - Zenith
17:00Tollered/Floda - Sävedalen
Division 3, Damer, Västergötland västra
13:00Vinninga - EFFK/Noss/Främ5 - 0
13:00Sollebrunn - Lidköping Aka
13:00Jung/Kvänum - TFK/Halv/TBIS3 - 3
13:00Kållandsö - Mellby1 - 2