Volleyboll2014-10-25
Elitserien, Herrar
14:00Vingåker - TierpResultat via SMS
14:30Sollentuna - Linköping VCResultat via SMS
15:00Falkenberg - Hylte HalmstadResultat via SMS
Elitserien, Damer
14:00Gislaved - HylteResultat via SMS
15:00Örebro - LindesbergResultat via SMS
17:00Katrineholm - EngelholmResultat via SMS
17:00Sollentuna - SvedalaResultat via SMS
 
Ishockey2014-10-25
Svenska Hockeyligan, Herrar, SHL
16:00Skellefteå - LeksandResultat via SMS
16:00Modo - FrölundaResultat via SMS
16:00Brynäs - HV 71Resultat via SMS
16:00Djurgården - LuleåResultat via SMS
18:30Örebro - VäxjöResultat via SMS
18:30Linköping - FärjestadResultat via SMS
Allsvenskan, Herrar
16:00Mora - BjörklövenResultat via SMS
16:00Karlskrona - RögleResultat via SMS
16:00Vita Hästen - SödertäljeResultat via SMS
Elit, Damer, Riksserien
11:15Brynäs - Munksund/Skuth4 - 3
12:00Leksand - Linköping1 - 4
16:45Sundsvall - AIKResultat via SMS
18:00SDE HF - ModoResultat via SMS
Division 1, Damer, södra
13:30Lund Giants - HovåsResultat via SMS
14:30Göteborg HC - Linköping 2Resultat via SMS
 
Innebandy2014-10-25
Superligan, Herrar
16:00Mullsjö - StorvretaResultat via SMS
Allsvenskan, Herrar, södra
14:00Åby - FBC LerumResultat via SMS
14:00Kalmarsund - IBF ÖrebroResultat via SMS
15:00Lindås - KarlstadResultat via SMS
16:45IBF Göteborg - Åstorp/KvidResultat via SMS
Division 1, Herrar, västra Götaland
15:30Zenith - Borås IBFResultat via SMS
16:00Lidköping - SävsjöResultat via SMS
17:00Östra SK - PixboResultat via SMS
Division 1, Herrar, västra Svealand
14:00Tillberga - HagforsResultat via SMS
17:00Sala Silverstad - ArvikaResultat via SMS
Division 2, Herrar, Göteborg
14:00Lindome - Mölndals IBFResultat via SMS
Division 2, Herrar, Västergötland
15:00Tygriket - DalängenResultat via SMS
15:00Elfhög - FristadResultat via SMS
16:30Halna - SandaredResultat via SMS
18:30Stöpen - SkövdeResultat via SMS
Division 3, Herrar, Göteborg
11:00Partille - FBC LerumResultat via SMS
14:30Älvstranden - Ale IBFResultat via SMS
15:45Myggenäs - Västra FrölundaResultat via SMS
Division 4, Herrar, Göteborg
18:20Sävedalen - Göteborg CityResultat via SMS
Division 5, Herrar, Göteborg
13:20AstraZeneca - KungarnaResultat via SMS
Superligan, Damer
14:00Djurgården - DalenResultat via SMS
18:00IKSU - PixboResultat via SMS
Division 1, Damer, mellersta
14:00Hammarby - KumlaResultat via SMS
Division 1, Damer, södra
15:00Warberg - MalmhaugResultat via SMS
Division 2, Damer, Göteborg
16:30Lindome - IBK GöteborgResultat via SMS
Division 3, Damer, Göteborg
11:30Herrestad - AleResultat via SMS
Division 4, Damer, Göteborg
11:20Mölndal - HindåsResultat via SMS
11:20Lindås - MarstrandResultat via SMS
 
Bowling2014-10-25
Mellanallsvenskan, Herrar
10:00Team Baltzar - Norrköping18 - 2
10:00Kaskad - Brio12 - 8
10:00Sundbyberg - SigmaResultat via SMS
12:00Djurgården - Bålsta17 - 3
12:00Tegner - Bågen16 - 4
12:00Nobel - Mariestad12 - 8
12:00Glam - IKW/KöpingResultat via SMS
12:00Domnarvet - Uppsala BC 9017 - 3
Sydallsvenskan, Herrar
10:00FH Engelh F - Höganäs10 - 10
10:20Kulladal F1 - Borgen11 - 9
10:40Bulltofta - IS Göta F9 - 10
10:40Tollarp - Femtionian7 - 13
11:00Vimmerby - June14 - 6
12:00Kinna - IFK BoråsResultat via SMS
12:00Domino - Flax16 - 4
12:00Team Växjö - OlofströmResultat via SMS
Division 1, Herrar, östra Götaland
10:00Cyrus - Jönköping KK7 - 13
11:00Eksjö BK/EBOK - Varta14 - 6
11:00Clan F - Brutus Club12 - 8
11:00Team Värnamo - Forsheda7 - 13
11:40Arn - MarbodalResultat via SMS
12:00Kvänum - Wik5 - 15
13:00Gamleby - OskarshamnResultat via SMS
13:20Kyrk - KåessResultat via SMS
15:00Kyrk - WikResultat via SMS
Division 1, Herrar, västra Götaland
08:00Ymer - Vårkulla6 - 14
10:00Åmål - Edsbowlarna11 - 9
10:00Kungälv - Alingsås F19 - 11
10:00Solängen - Sterling5 - 15
10:00Kabaré - Virveln11 - 9
10:00IFK Göteborg - Team Lerum5 - 15
13:50Bockarna - TrippelResultat via SMS
15:00Team Obelix - SkrufschaResultat via SMS
Division 2, Herrar, nordöstra Götaland
10:00Götene - Edsbowlarna F14 - 6
10:00Hjo - Korp5 - 15
10:00Hurricanes - Marbodal F16 - 4
10:00Bogesund - Kyrk F12 - 8
10:00Thn Dolphins - Oden12 - 8
10:00Stenungsund - Falköping14 - 6
13:00Wik F - Marbodal FResultat via SMS
13:20BK 64 - Edsbowlarna FResultat via SMS
13:20Team Tibro - KorpResultat via SMS
13:20Edet - FalköpingResultat via SMS
13:40Mörlanda - Kyrk FResultat via SMS
13:40Skrufscha F - OdenResultat via SMS
Division 2, Herrar, västra Götaland
09:40Borås GIF - Viskan7 - 13
10:00Vårkulla F - Kinna BK F12 - 8
10:00Sterling F - Joker F7 - 13
10:00Trubaduren - Solängen F11 - 9
10:00Golden Bowlers - V Frölunda8 - 12
10:00Kungsbacka - Winga6 - 13
11:40Ytterby - ArendalResultat via SMS
11:40Mölndal United - IFK Göteborg F8 - 11
13:20IFK Borås F - Team Lerum FResultat via SMS
Elitserien, Damer
10:20Scandinavia - HallandiaResultat via SMS
13:40Eva Stockholm - SkrufschaResultat via SMS
14:00Dimico - Team X-CaliburResultat via SMS
15:00Spader Dam - HallandiaResultat via SMS
Allsvenskan, Damer, mellersta
10:00Karlstad - Kulorna6 - 14
10:00Kvänum - Qvinns8 - 12
11:40Team Trollhättan - Calluna9 - 11
12:20Parant - ZoritaResultat via SMS
14:00Båken - FramResultat via SMS
14:20Merci - StjärnanResultat via SMS
Allsvenskan, Damer, södra
11:40X-Calibur F - IFK Göteborg13 - 7
11:40Kungsbacka - Linnea7 - 13
11:40Cahoot - Trolle14 - 6
12:40Friska Viljor - HässleResultat via SMS
12:40Spader Dam F - VågenResultat via SMS
12:40Staffanstorp - SöderResultat via SMS
Division 1, Damer, västra Götaland
10:40Höganäs - NyhemResultat via SMS
11:20Saxarna - Wicki9 - 11
14:20Falcon Ladies - NyhemResultat via SMS
15:00Oden - WickiResultat via SMS
 
Squash2014-10-25
Division 1, Herrar, södra
12:00Växjö - Göteborg 1Resultat via SMS
12:00Borås - JönköpingResultat via SMS
12:00Carlskrona - Växjö 2Resultat via SMS
15:00Borås - Göteborg 1Resultat via SMS
15:00Carlskrona - VäxjöResultat via SMS
15:00Jönköping - Växjö 2Resultat via SMS
 
Bordtennis2014-10-25
Superettan, Herrar
14:00Kristianstad - Söderhamn BResultat via SMS
14:00Enig - PartilleResultat via SMS
15:00Norcopensarna - MunkedalResultat via SMS
17:30Eslövs BTK - ÄngbyResultat via SMS
Division 1, Herrar, västra
00:00Carlstad - Åsa0 - 8
00:00Mölndal - Skövde8 - 4
00:00Jönköping - MariedalResultat via SMS
00:00Askim - Väster8 - 5
00:00Väster - CarlstadResultat via SMS
00:00Åsa - MölndalResultat via SMS
00:00Skövde - JönköpingResultat via SMS
00:00Mariedal - AskimResultat via SMS
Division 2, Herrar, västsvenska norra
00:00Herrljunga - AlingsåsResultat via SMS
00:00Lekstorp - MariedalResultat via SMS
00:00Svanesund - FalköpingResultat via SMS
00:00Linné - UddevallaResultat via SMS
00:00Uddevalla - HerrljungaResultat via SMS
00:00Alingsås - LekstorpResultat via SMS
00:00Mariedal - SvanesundResultat via SMS
00:00Falköping - LinnéResultat via SMS
Division 2, Herrar, västsvenska södra
00:00Kungsbacka - Nissan8 - 4
00:00Partille B - Rudalen8 - 3
00:00Råda-Hindås - LaholmResultat via SMS
00:00Höganäs - Varberg8 - 4
00:00Varberg - KungsbackaResultat via SMS
00:00Nissan - Partille BResultat via SMS
00:00Rudalen - Råda-HindåsResultat via SMS
00:00Laholm - HöganäsResultat via SMS
Division 3, Herrar, västsvenska nordöstra
00:00Götene/Tor - LidköpingResultat via SMS
00:00Dalen - KvillebynResultat via SMS
00:00Blikstorp - WargönResultat via SMS
00:00Skövde B - Munkedal BResultat via SMS
00:00Götene/Tor - KvillebynResultat via SMS
00:00Dalen - LidköpingResultat via SMS
00:00Blikstorp - Munkedal BResultat via SMS
00:00Skövde B - WargönResultat via SMS
Division 3, Herrar, västsvenska sydöstra
00:00Kungsbacka B2 - Askim B13 - 8
00:00Falkenberg C - Askim B28 - 3
00:00Sjömarken - Kungsbacka B18 - 5
00:00Lindome - Särö8 - 0
00:00Särö - Kungsbacka B2Resultat via SMS
00:00Askim B1 - Falkenberg CResultat via SMS
00:00Askim B2 - SjömarkenResultat via SMS
00:00Kungsbacka B1 - LindomeResultat via SMS
Division 3, Herrar, västsvenska sydvästra
00:00Kågeröd A1 - Allerum B8 - 5
00:00Laholm B - Ätrafors2 - 8
00:00Lidhult B1 - Åsa B4 - 8
00:00Lidhult B2 - Horred8 - 6
00:00Kågeröd A1 - ÄtraforsResultat via SMS
00:00Laholm B - Allerum BResultat via SMS
00:00Lidhult B1 - HorredResultat via SMS
00:00Lidhult B2 - Åsa BResultat via SMS
Pingisligan, Damer, Pingisligan nord
11:00Råcksta - SpårvägenResultat via SMS
11:00Mälarenergi - StorforsResultat via SMS
11:00Juno - ÄngbyResultat via SMS
15:00Ås - JunoResultat via SMS
15:00Råcksta - MälarenergiResultat via SMS
15:00Storfors - SpårvägenResultat via SMS
Pingisligan, Damer, Pingisligan syd
11:00Råå - ÅsaResultat via SMS
11:00Skurup - KättilsmålaResultat via SMS
11:00Carlstad - MalmöResultat via SMS
11:00Dänningelanda - Eslöv0 - 6
15:00Råå - SkurupResultat via SMS
15:00Kättilsmåla - ÅsaResultat via SMS
15:00Dänningelanda - CarlstadResultat via SMS
15:00Eslöv - MalmöResultat via SMS
 
Basket2014-10-25
Basketettan, Herrar
14:00Sanda - HuddingeResultat via SMS
15:00Eskilstuna - EosResultat via SMS
16:00Täby/Djursh N - Solna BrantenResultat via SMS
16:00Orongo - BG LuleåResultat via SMS
17:3008 Stockholm - UppsalaResultat via SMS
Division 2, Herrar, Westra
13:00Borås - Borås ViktorResultat via SMS
16:00St Helena - HögsboResultat via SMS
Division 3, Herrar, Westra
12:00St Helena - V HisingenResultat via SMS
17:00Mölndal - CDC IntiResultat via SMS
Division 4, Herrar, Westra
15:30Adrian BB - TynneredResultat via SMS
18:15Onsala - AleResultat via SMS
Basketligan, Damer, Grundserien
14:30Akropol - NorthlandResultat via SMS
15:00Eos - UdominateResultat via SMS
17:00Visby - SallénResultat via SMS
Basketettan, Damer
13:00BG Luleå - Solna BrantenResultat via SMS
13:30Täby/Djursh - CentralResultat via SMS
15:00BG Fryshuset - UppsalaResultat via SMS
16:00BG Mark - LobasResultat via SMS
Division 2, Damer, Westra
14:00St Helena - LundbyResultat via SMS
 
Handboll2014-10-25
Allsvenskan, Herrar
15:00IFK Ystad - EskilResultat via SMS
16:00VästeråsIrsta - VarbergResultat via SMS
Division 1, Herrar, norra
13:45HF SIF - BorlängeResultat via SMS
16:00RP Linköping - HallstahammarResultat via SMS
16:30Country - CliffResultat via SMS
16:30Guifpojkarna - MantorpResultat via SMS
Division 1, Herrar, södra
14:00S-hof - VinslövResultat via SMS
14:00Anderstorp - Ystads IF UResultat via SMS
15:45Hisingen/Torsl - IFK KarlskronaResultat via SMS
Division 3, Herrar, västsvenska västra
17:00Rya - Mölndal/HeidResultat via SMS
Division 4, Herrar, Göteborg västra
13:55Backa Skällt - KongelfResultat via SMS
Division 5, Herrar, Göteborg
11:50415 Östra 2 - Ale 2Resultat via SMS
Elitserien, Damer
14:00Tyresö - SkövdeResultat via SMS
15:00Höör H 65 - SkånelaResultat via SMS
Allsvenskan, Damer
16:21Kärra - GuifResultat via SMS
Division 1, Damer, södra
14:00Hallby - Bjurslätt/TorslResultat via SMS
14:00Partille - FarmenResultat via SMS
15:00Heid - KungälvResultat via SMS
Division 2, Damer, västsvenska norra
15:00Mellerud - BrukspöjkeraResultat via SMS
Division 3, Damer, Göteborg västra
12:30Backa - CrocodilesResultat via SMS
14:30Baltica - RedbergslidResultat via SMS
Division 4, Damer, Göteborg
14:00Byttorp - AHK-09Resultat via SMS
 
Tennis2014-10-25
Division 2, Herrar, väst
00:00Kungsbacka - KilResultat via SMS
00:00Karlstad - VetlandaResultat via SMS
00:00Mark - Falköping 1Resultat via SMS
 
Fotboll2014-10-25
Allsvenskan, Herrar
16:00Häcken - GefleResultat via SMS
Superettan, Herrar
14:00Degerfors - HusqvarnaResultat via SMS
16:00Östersund FK - Assyriska FFResultat via SMS
Division 1, Herrar, norra
14:00Skellefteå - BrageResultat via SMS
15:00Dalkurd - HuddingeResultat via SMS
16:00Valsta Syr - ForwardResultat via SMS
Division 1, Herrar, södra
15:00Oskarshamn AIK - IFK UddevallaResultat via SMS
15:00Lunds BK - Skövde AIKResultat via SMS
15:00Trelleborgs FF - NorrbyResultat via SMS
15:00Utsikten - Kristianstads FFResultat via SMS
Division 7, Herrar, Göteborg C
16:00Västkurd - BrämaregårdenResultat via SMS
16:00Diseröd - RödboResultat via SMS