AKTUELL TABELL | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
måndag |
|||||||||
Skultorp | 22 | 18 | 3 | 1 | 80 | - | 20 | 60 | 57 |
Töreboda | 22 | 14 | 4 | 4 | 63 | - | 39 | 24 | 46 |
Sil | 22 | 11 | 4 | 7 | 41 | - | 26 | 15 | 37 |
Lundsbrunn | 22 | 10 | 3 | 9 | 38 | - | 42 | -4 | 33 |
Tymer | 22 | 8 | 7 | 7 | 41 | - | 39 | 2 | 31 |
Jula | 22 | 8 | 6 | 8 | 64 | - | 51 | 13 | 30 |
Valtorp | 22 | 8 | 6 | 8 | 39 | - | 41 | -2 | 30 |
Mariestad BK | 22 | 8 | 3 | 11 | 38 | - | 44 | -6 | 27 |
Grolanda | 22 | 6 | 6 | 10 | 38 | - | 46 | -8 | 24 |
KinneVedum | 22 | 6 | 4 | 12 | 44 | - | 67 | -23 | 22 |
Floby | 22 | 4 | 5 | 13 | 38 | - | 61 | -23 | 17 |
Stenstorp | 22 | 5 | 1 | 16 | 44 | - | 92 | -48 | 16 |
OMGÅNG | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tom omgång 18 | |||||||||
Skultorp | 18 | 14 | 3 | 1 | 55 | - | 18 | 37 | 45 |
Töreboda | 18 | 12 | 3 | 3 | 52 | - | 31 | 21 | 39 |
Lundsbrunn | 18 | 10 | 3 | 5 | 33 | - | 25 | 8 | 33 |
Sil | 18 | 9 | 2 | 7 | 34 | - | 24 | 10 | 29 |
Tymer | 18 | 6 | 6 | 6 | 33 | - | 33 | 0 | 24 |
Grolanda | 18 | 6 | 5 | 7 | 34 | - | 34 | 0 | 23 |
Valtorp | 18 | 6 | 5 | 7 | 30 | - | 34 | -4 | 23 |
KinneVedum | 18 | 6 | 3 | 9 | 42 | - | 52 | -10 | 21 |
Mariestad BK | 18 | 6 | 2 | 10 | 31 | - | 38 | -7 | 20 |
Jula | 18 | 4 | 6 | 8 | 39 | - | 46 | -7 | 18 |
Floby | 18 | 3 | 5 | 10 | 29 | - | 47 | -18 | 14 |
Stenstorp | 18 | 4 | 1 | 13 | 36 | - | 66 | -30 | 13 |
RESULTAT | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Fotbollsserier 2014 : Division 5 : Västergötland nordöstra : Herrar | |||||||||
Datum | Tid | Hemmalag | Bortalag | Resultat | |||||
Omg. 1 | |||||||||
2014-04-18 | 14:00 | Sil | - | Valtorp | 3 | - | 0 | ||
2014-04-18 | 15:00 | Skultorp | - | Grolanda | 1 | - | 0 | ||
2014-04-21 | 16:00 | Tymer | - | Töreboda | 0 | - | 5 | ||
2014-04-21 | 17:00 | Lundsbrunn | - | Floby | 1 | - | 1 | ||
2014-04-21 | 17:00 | Stenstorp | - | KinneVedum | 1 | - | 4 | ||
2014-04-22 | 18:30 | Jula | - | Mariestad BK | 3 | - | 1 | ||
Omg. 2 | |||||||||
2014-04-25 | 18:30 | Valtorp | - | Tymer | 5 | - | 0 | ||
2014-04-26 | 15:00 | Töreboda | - | Jula | 2 | - | 2 | ||
2014-04-26 | 15:00 | Mariestad BK | - | Skultorp | 0 | - | 2 | ||
2014-04-26 | 15:00 | KinneVedum | - | Lundsbrunn | 1 | - | 1 | ||
2014-04-26 | 15:00 | Floby | - | Sil | 0 | - | 2 | ||
2014-04-28 | 18:30 | Grolanda | - | Stenstorp | 2 | - | 0 | ||
Omg. 3 | |||||||||
2014-05-01 | 19:00 | Tymer | - | Sil | 1 | - | 0 | ||
2014-05-02 | 19:00 | Skultorp | - | Töreboda | 3 | - | 0 | ||
2014-05-03 | 15:00 | Stenstorp | - | Mariestad BK | 4 | - | 4 | ||
2014-05-03 | 15:00 | Jula | - | Valtorp | 3 | - | 3 | ||
2014-05-03 | 15:00 | KinneVedum | - | Floby | 2 | - | 2 | ||
2014-05-03 | 15:00 | Lundsbrunn | - | Grolanda | 2 | - | 1 | ||
Omg. 4 | |||||||||
2014-05-08 | 19:00 | Floby | - | Tymer | 1 | - | 1 | ||
2014-05-09 | 19:00 | Sil | - | Jula | 4 | - | 1 | ||
2014-05-09 | 19:00 | Valtorp | - | Skultorp | 1 | - | 2 | ||
2014-05-09 | 19:00 | Töreboda | - | Stenstorp | 5 | - | 4 | ||
2014-05-09 | 19:00 | Mariestad BK | - | Lundsbrunn | 0 | - | 1 | ||
2014-05-09 | 19:00 | Grolanda | - | KinneVedum | 2 | - | 3 | ||
Omg. 5 | |||||||||
2014-05-13 | 19:00 | Stenstorp | - | Valtorp | 2 | - | 4 | ||
2014-05-13 | 19:00 | Skultorp | - | Sil | 3 | - | 0 | ||
2014-05-13 | 19:00 | Jula | - | Tymer | 2 | - | 3 | ||
2014-05-13 | 19:00 | Grolanda | - | Floby | 3 | - | 1 | ||
2014-05-14 | 19:00 | Lundsbrunn | - | Töreboda | 4 | - | 1 | ||
2014-05-14 | 19:00 | KinneVedum | - | Mariestad BK | 3 | - | 2 | ||
Omg. 6 | |||||||||
2014-05-17 | 14:00 | Tymer | - | Skultorp | 0 | - | 0 | ||
2014-05-17 | 15:00 | Sil | - | Stenstorp | 1 | - | 4 | ||
2014-05-17 | 15:00 | Valtorp | - | Lundsbrunn | 4 | - | 1 | ||
2014-05-19 | 19:00 | Töreboda | - | KinneVedum | 4 | - | 1 | ||
2014-05-19 | 19:00 | Mariestad BK | - | Grolanda | 3 | - | 2 | ||
2014-05-19 | 19:00 | Floby | - | Jula | 2 | - | 2 | ||
Omg. 7 | |||||||||
2014-05-22 | 18:30 | KinneVedum | - | Valtorp | 2 | - | 2 | ||
2014-05-23 | 19:00 | Jula | - | Skultorp | 1 | - | 5 | ||
2014-05-23 | 19:00 | Mariestad BK | - | Floby | 2 | - | 0 | ||
2014-05-23 | 19:00 | Grolanda | - | Töreboda | 1 | - | 3 | ||
2014-05-24 | 15:00 | Stenstorp | - | Tymer | 1 | - | 4 | ||
2014-05-24 | 15:00 | Lundsbrunn | - | Sil | 2 | - | 0 | ||
Omg. 8 | |||||||||
2014-05-28 | 19:00 | Sil | - | KinneVedum | 0 | - | 1 | ||
2014-05-28 | 19:00 | Valtorp | - | Grolanda | 0 | - | 1 | ||
2014-05-29 | 15:00 | Töreboda | - | Mariestad BK | 1 | - | 0 | ||
2014-05-31 | 14:00 | Tymer | - | Lundsbrunn | 1 | - | 3 | ||
2014-05-31 | 15:00 | Jula | - | Stenstorp | 3 | - | 2 | ||
2014-05-31 | 15:00 | Floby | - | Skultorp | 0 | - | 4 | ||
Omg. 9 | |||||||||
2014-06-05 | 19:00 | Mariestad BK | - | Valtorp | 3 | - | 0 | ||
2014-06-05 | 19:00 | KinneVedum | - | Tymer | 0 | - | 3 | ||
2014-06-06 | 17:00 | Sil | - | Grolanda | 1 | - | 3 | ||
2014-06-06 | 18:00 | Töreboda | - | Floby | 2 | - | 1 | ||
2014-06-07 | 15:00 | Stenstorp | - | Skultorp | 0 | - | 5 | ||
2014-06-08 | 17:00 | Lundsbrunn | - | Jula | 3 | - | 1 | ||
Omg. 10 | |||||||||
2014-06-10 | 19:00 | Tymer | - | Grolanda | 1 | - | 1 | ||
2014-06-10 | 19:00 | Sil | - | Mariestad BK | 2 | - | 0 | ||
2014-06-13 | 19:00 | Stenstorp | - | Floby | 5 | - | 3 | ||
2014-06-13 | 19:00 | Skultorp | - | Lundsbrunn | 2 | - | 0 | ||
2014-06-16 | 19:00 | Valtorp | - | Töreboda | 0 | - | 3 | ||
2014-06-17 | 19:00 | Jula | - | KinneVedum | 7 | - | 0 | ||
Omg. 11 | |||||||||
2014-06-19 | 18:30 | Mariestad BK | - | Tymer | 3 | - | 2 | ||
2014-06-24 | 19:00 | Lundsbrunn | - | Stenstorp | 1 | - | 2 | ||
2014-06-24 | 19:00 | Töreboda | - | Sil | 2 | - | 1 | ||
2014-06-24 | 19:00 | KinneVedum | - | Skultorp | 1 | - | 4 | ||
2014-06-24 | 19:00 | Floby | - | Valtorp | 0 | - | 1 | ||
2014-06-25 | 19:00 | Grolanda | - | Jula | 1 | - | 1 | ||
Omg. 12 | |||||||||
2014-06-28 | 15:00 | Valtorp | - | Sil | 2 | - | 2 | ||
2014-06-28 | 15:00 | Floby | - | Lundsbrunn | 4 | - | 0 | ||
2014-06-28 | 17:00 | KinneVedum | - | Stenstorp | 6 | - | 0 | ||
2014-06-30 | 19:00 | Töreboda | - | Tymer | 1 | - | 1 | ||
2014-06-30 | 19:00 | Grolanda | - | Skultorp | 4 | - | 4 | ||
2014-07-01 | 19:00 | Mariestad BK | - | Jula | 2 | - | 1 | ||
Omg. 13 | |||||||||
2014-07-03 | 19:00 | Sil | - | Floby | 4 | - | 1 | ||
2014-07-04 | 19:00 | Stenstorp | - | Grolanda | 3 | - | 4 | ||
2014-07-04 | 19:00 | Lundsbrunn | - | KinneVedum | 5 | - | 3 | ||
2014-07-05 | 15:00 | Skultorp | - | Mariestad BK | 3 | - | 1 | ||
2014-07-05 | 16:00 | Jula | - | Töreboda | 4 | - | 5 | ||
2014-08-18 | 19:00 | Tymer | - | Valtorp | 1 | - | 1 | ||
Omg. 14 | |||||||||
2014-08-08 | 19:00 | Töreboda | - | Skultorp | 7 | - | 1 | ||
2014-08-08 | 19:00 | Grolanda | - | Lundsbrunn | 1 | - | 3 | ||
2014-08-09 | 14:00 | Sil | - | Tymer | 2 | - | 0 | ||
2014-08-09 | 15:00 | Valtorp | - | Jula | 1 | - | 3 | ||
2014-08-09 | 15:00 | Floby | - | KinneVedum | 2 | - | 5 | ||
2014-08-10 | 16:00 | Mariestad BK | - | Stenstorp | 2 | - | 4 | ||
Omg. 15 | |||||||||
2014-08-14 | 19:00 | Tymer | - | Floby | 6 | - | 0 | ||
2014-08-15 | 18:45 | Skultorp | - | Valtorp | 6 | - | 0 | ||
2014-08-15 | 19:00 | Stenstorp | - | Töreboda | 0 | - | 5 | ||
2014-08-15 | 19:00 | KinneVedum | - | Grolanda | 2 | - | 4 | ||
2014-08-16 | 15:00 | Jula | - | Sil | 0 | - | 5 | ||
2014-08-17 | 17:00 | Lundsbrunn | - | Mariestad BK | 2 | - | 1 | ||
Omg. 16 | |||||||||
2014-08-21 | 18:45 | Tymer | - | Jula | 1 | - | 1 | ||
2014-08-22 | 18:30 | Töreboda | - | Lundsbrunn | 1 | - | 4 | ||
2014-08-22 | 18:30 | Mariestad BK | - | KinneVedum | 4 | - | 3 | ||
2014-08-23 | 15:00 | Sil | - | Skultorp | 1 | - | 1 | ||
2014-08-23 | 15:00 | Floby | - | Grolanda | 4 | - | 2 | ||
2014-08-23 | 16:00 | Valtorp | - | Stenstorp | 1 | - | 0 | ||
Omg. 17 | |||||||||
2014-08-29 | 18:15 | Stenstorp | - | Sil | 3 | - | 5 | ||
2014-08-30 | 15:00 | Skultorp | - | Tymer | 6 | - | 1 | ||
2014-08-30 | 15:00 | Jula | - | Floby | 3 | - | 3 | ||
2014-08-30 | 15:00 | Grolanda | - | Mariestad BK | 1 | - | 1 | ||
2014-08-30 | 15:00 | Lundsbrunn | - | Valtorp | 0 | - | 0 | ||
2014-08-30 | 17:00 | KinneVedum | - | Töreboda | 3 | - | 4 | ||
Omg. 18 | |||||||||
2014-09-05 | 18:00 | Sil | - | Lundsbrunn | 1 | - | 0 | ||
2014-09-06 | 14:00 | Tymer | - | Stenstorp | 7 | - | 1 | ||
2014-09-06 | 15:00 | Skultorp | - | Jula | 3 | - | 1 | ||
2014-09-06 | 15:00 | Valtorp | - | KinneVedum | 5 | - | 2 | ||
2014-09-06 | 15:00 | Floby | - | Mariestad BK | 4 | - | 2 | ||
2014-09-07 | 16:00 | Töreboda | - | Grolanda | 1 | - | 1 | ||
Omgång | 12345678910111213141516171819202122 |
Källa: Everysport Media Group - resultat@everysport.se