AKTUELL TABELL | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
onsdag |
|||||||||
Räppe | 22 | 14 | 2 | 6 | 36 | - | 23 | 13 | 44 |
Älmeb/Linneryd | 22 | 12 | 7 | 3 | 32 | - | 19 | 13 | 43 |
Älmhult | 22 | 12 | 5 | 5 | 45 | - | 23 | 22 | 41 |
Ljungby | 22 | 11 | 5 | 6 | 42 | - | 23 | 19 | 38 |
Saxemara | 22 | 11 | 3 | 8 | 46 | - | 35 | 11 | 36 |
Rydaholm | 22 | 10 | 6 | 6 | 38 | - | 34 | 4 | 36 |
Sölvesborg | 22 | 10 | 4 | 8 | 44 | - | 33 | 11 | 34 |
Växjö United | 22 | 8 | 4 | 10 | 42 | - | 33 | 9 | 28 |
Glömm/Alguts | 22 | 7 | 4 | 11 | 42 | - | 45 | -3 | 25 |
Hällaryd | 22 | 6 | 6 | 10 | 34 | - | 47 | -13 | 24 |
Alvesta | 22 | 4 | 3 | 15 | 31 | - | 64 | -33 | 15 |
Lindås/Långasjö | 22 | 2 | 1 | 19 | 29 | - | 82 | -53 | 7 |
OMGÅNG | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tom omgång 17 | |||||||||
Älmhult | 17 | 9 | 5 | 3 | 36 | - | 13 | 23 | 32 |
Räppe | 17 | 10 | 2 | 5 | 24 | - | 18 | 6 | 32 |
Älmeb/Linneryd | 17 | 8 | 7 | 2 | 20 | - | 11 | 9 | 31 |
Saxemara | 17 | 9 | 2 | 6 | 38 | - | 27 | 11 | 29 |
Rydaholm | 17 | 8 | 5 | 4 | 26 | - | 21 | 5 | 29 |
Sölvesborg | 17 | 8 | 3 | 6 | 33 | - | 23 | 10 | 27 |
Ljungby | 17 | 7 | 5 | 5 | 25 | - | 16 | 9 | 26 |
Växjö United | 17 | 6 | 4 | 7 | 31 | - | 26 | 5 | 22 |
Hällaryd | 17 | 6 | 4 | 7 | 29 | - | 33 | -4 | 22 |
Glömm/Alguts | 17 | 5 | 3 | 9 | 31 | - | 35 | -4 | 18 |
Alvesta | 17 | 2 | 3 | 12 | 19 | - | 47 | -28 | 9 |
Lindås/Långasjö | 17 | 2 | 1 | 14 | 25 | - | 67 | -42 | 7 |
RESULTAT | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Fotbollsserier 2016 : Division 3 : sydöstra Götaland : Herrar | |||||||||
Datum | Tid | Hemmalag | Bortalag | Resultat | |||||
Omg. 1 | |||||||||
2016-04-16 | 12:15 | Räppe | - | Älmhult | 1 | - | 1 | ||
2016-04-16 | 14:00 | Rydaholm | - | Saxemara | 2 | - | 4 | ||
2016-04-16 | 15:00 | Alvesta | - | Älmeb/Linneryd | 2 | - | 1 | ||
2016-04-16 | 15:00 | Sölvesborg | - | Glömm/Alguts | 2 | - | 2 | ||
2016-04-16 | 15:00 | Växjö United | - | Hällaryd | 2 | - | 1 | ||
2016-04-16 | 15:00 | Lindås/Långasjö | - | Ljungby | 0 | - | 4 | ||
Omg. 2 | |||||||||
2016-04-23 | 14:00 | Saxemara | - | Räppe | 4 | - | 1 | ||
2016-04-23 | 15:00 | Ljungby | - | Sölvesborg | 1 | - | 0 | ||
2016-04-23 | 15:00 | Glömm/Alguts | - | Alvesta | 1 | - | 2 | ||
2016-04-23 | 15:00 | Älmeb/Linneryd | - | Rydaholm | 1 | - | 1 | ||
2016-04-23 | 15:00 | Älmhult | - | Växjö United | 2 | - | 1 | ||
2016-04-23 | 15:00 | Hällaryd | - | Lindås/Långasjö | 3 | - | 3 | ||
Omg. 3 | |||||||||
2016-04-29 | 18:00 | Räppe | - | Älmeb/Linneryd | 0 | - | 0 | ||
2016-04-29 | 18:30 | Alvesta | - | Ljungby | 0 | - | 0 | ||
2016-04-29 | 18:30 | Lindås/Långasjö | - | Växjö United | 1 | - | 7 | ||
2016-04-30 | 14:00 | Rydaholm | - | Glömm/Alguts | 0 | - | 0 | ||
2016-04-30 | 14:00 | Saxemara | - | Älmhult | 4 | - | 2 | ||
2016-04-30 | 15:00 | Sölvesborg | - | Hällaryd | 2 | - | 4 | ||
Omg. 4 | |||||||||
2016-05-05 | 14:00 | Växjö United | - | Sölvesborg | 2 | - | 0 | ||
2016-05-05 | 14:00 | Älmeb/Linneryd | - | Saxemara | 2 | - | 1 | ||
2016-05-05 | 15:00 | Ljungby | - | Rydaholm | 1 | - | 1 | ||
2016-05-05 | 15:00 | Älmhult | - | Lindås/Långasjö | 5 | - | 0 | ||
2016-05-07 | 15:00 | Hällaryd | - | Alvesta | 2 | - | 2 | ||
2016-05-07 | 15:00 | Glömm/Alguts | - | Räppe | 2 | - | 3 | ||
Omg. 5 | |||||||||
2016-05-12 | 19:00 | Räppe | - | Ljungby | 2 | - | 1 | ||
2016-05-13 | 19:00 | Alvesta | - | Växjö United | 1 | - | 1 | ||
2016-05-13 | 19:00 | Älmeb/Linneryd | - | Älmhult | 0 | - | 0 | ||
2016-05-14 | 14:00 | Rydaholm | - | Hällaryd | 2 | - | 1 | ||
2016-05-14 | 14:00 | Saxemara | - | Glömm/Alguts | 4 | - | 2 | ||
2016-05-14 | 15:00 | Sölvesborg | - | Lindås/Långasjö | 4 | - | 2 | ||
Omg. 6 | |||||||||
2016-05-19 | 19:00 | Lindås/Långasjö | - | Alvesta | 3 | - | 2 | ||
2016-05-20 | 19:00 | Växjö United | - | Rydaholm | 0 | - | 2 | ||
2016-05-21 | 15:00 | Hällaryd | - | Räppe | 2 | - | 1 | ||
2016-05-21 | 15:00 | Ljungby | - | Saxemara | 1 | - | 2 | ||
2016-05-21 | 15:00 | Glömm/Alguts | - | Älmeb/Linneryd | 0 | - | 5 | ||
2016-05-22 | 17:00 | Älmhult | - | Sölvesborg | 2 | - | 0 | ||
Omg. 7 | |||||||||
2016-05-27 | 19:00 | Älmeb/Linneryd | - | Ljungby | 1 | - | 1 | ||
2016-05-27 | 19:00 | Saxemara | - | Hällaryd | 1 | - | 2 | ||
2016-05-27 | 19:00 | Rydaholm | - | Lindås/Långasjö | 3 | - | 1 | ||
2016-05-28 | 15:00 | Räppe | - | Växjö United | 2 | - | 1 | ||
2016-05-28 | 15:00 | Glömm/Alguts | - | Älmhult | 0 | - | 0 | ||
2016-05-29 | 16:00 | Alvesta | - | Sölvesborg | 1 | - | 2 | ||
Omg. 8 | |||||||||
2016-06-02 | 19:00 | Älmhult | - | Alvesta | 8 | - | 0 | ||
2016-06-03 | 19:00 | Hällaryd | - | Älmeb/Linneryd | 0 | - | 1 | ||
2016-06-03 | 19:00 | Lindås/Långasjö | - | Räppe | 2 | - | 3 | ||
2016-06-04 | 15:00 | Sölvesborg | - | Rydaholm | 1 | - | 1 | ||
2016-06-04 | 15:00 | Växjö United | - | Saxemara | 1 | - | 1 | ||
2016-06-04 | 15:00 | Ljungby | - | Glömm/Alguts | 3 | - | 1 | ||
Omg. 9 | |||||||||
2016-06-07 | 19:00 | Älmhult | - | Ljungby | 0 | - | 0 | ||
2016-06-08 | 19:00 | Saxemara | - | Lindås/Långasjö | 4 | - | 0 | ||
2016-06-09 | 19:00 | Älmeb/Linneryd | - | Växjö United | 1 | - | 1 | ||
2016-06-10 | 19:00 | Alvesta | - | Rydaholm | 2 | - | 3 | ||
2016-06-11 | 15:00 | Räppe | - | Sölvesborg | 0 | - | 1 | ||
2016-06-11 | 15:00 | Glömm/Alguts | - | Hällaryd | 6 | - | 1 | ||
Omg. 10 | |||||||||
2016-06-16 | 19:00 | Alvesta | - | Räppe | 0 | - | 2 | ||
2016-06-16 | 19:00 | Rydaholm | - | Älmhult | 2 | - | 0 | ||
2016-06-16 | 19:00 | Lindås/Långasjö | - | Älmeb/Linneryd | 0 | - | 1 | ||
2016-06-18 | 14:00 | Hällaryd | - | Ljungby | 1 | - | 2 | ||
2016-06-18 | 15:00 | Sölvesborg | - | Saxemara | 5 | - | 1 | ||
2016-06-18 | 15:00 | Växjö United | - | Glömm/Alguts | 1 | - | 3 | ||
Omg. 11 | |||||||||
2016-06-21 | 19:00 | Glömm/Alguts | - | Lindås/Långasjö | 6 | - | 2 | ||
2016-06-22 | 18:30 | Ljungby | - | Växjö United | 1 | - | 0 | ||
2016-06-23 | 19:00 | Räppe | - | Rydaholm | 2 | - | 0 | ||
2016-06-23 | 19:00 | Älmhult | - | Hällaryd | 4 | - | 0 | ||
2016-06-23 | 19:00 | Älmeb/Linneryd | - | Sölvesborg | 0 | - | 3 | ||
2016-06-23 | 19:00 | Saxemara | - | Alvesta | 3 | - | 1 | ||
Omg. 12 | |||||||||
2016-06-28 | 19:00 | Rydaholm | - | Älmeb/Linneryd | 1 | - | 1 | ||
2016-06-28 | 19:00 | Sölvesborg | - | Ljungby | 3 | - | 1 | ||
2016-06-28 | 20:00 | Alvesta | - | Glömm/Alguts | 0 | - | 2 | ||
2016-06-29 | 19:00 | Räppe | - | Saxemara | 1 | - | 0 | ||
2016-06-29 | 19:00 | Växjö United | - | Älmhult | 0 | - | 2 | ||
2016-06-29 | 19:00 | Lindås/Långasjö | - | Hällaryd | 3 | - | 4 | ||
Omg. 13 | |||||||||
2016-07-02 | 15:00 | Ljungby | - | Lindås/Långasjö | 5 | - | 1 | ||
2016-07-03 | 14:00 | Älmeb/Linneryd | - | Alvesta | 2 | - | 1 | ||
2016-07-03 | 16:00 | Saxemara | - | Rydaholm | 2 | - | 0 | ||
2016-07-03 | 16:00 | Älmhult | - | Räppe | 0 | - | 2 | ||
2016-07-29 | 19:00 | Hällaryd | - | Växjö United | 1 | - | 1 | ||
2016-07-30 | 15:00 | Glömm/Alguts | - | Sölvesborg | 3 | - | 2 | ||
Omg. 14 | |||||||||
2016-08-05 | 19:00 | Hällaryd | - | Sölvesborg | 0 | - | 0 | ||
2016-08-06 | 15:00 | Glömm/Alguts | - | Rydaholm | 0 | - | 1 | ||
2016-08-06 | 15:00 | Älmhult | - | Saxemara | 4 | - | 2 | ||
2016-08-06 | 15:00 | Växjö United | - | Lindås/Långasjö | 3 | - | 1 | ||
2016-08-07 | 17:00 | Ljungby | - | Alvesta | 3 | - | 0 | ||
2016-08-09 | 19:00 | Älmeb/Linneryd | - | Räppe | 1 | - | 0 | ||
Omg. 15 | |||||||||
2016-08-11 | 18:45 | Lindås/Långasjö | - | Älmhult | 1 | - | 5 | ||
2016-08-12 | 19:00 | Rydaholm | - | Ljungby | 2 | - | 0 | ||
2016-08-13 | 14:00 | Saxemara | - | Älmeb/Linneryd | 0 | - | 1 | ||
2016-08-13 | 15:00 | Räppe | - | Glömm/Alguts | 3 | - | 2 | ||
2016-08-13 | 15:00 | Alvesta | - | Hällaryd | 1 | - | 6 | ||
2016-08-13 | 15:00 | Sölvesborg | - | Växjö United | 2 | - | 0 | ||
Omg. 16 | |||||||||
2016-08-18 | 19:00 | Ljungby | - | Räppe | 0 | - | 1 | ||
2016-08-19 | 18:30 | Hällaryd | - | Rydaholm | 0 | - | 2 | ||
2016-08-20 | 15:00 | Växjö United | - | Alvesta | 5 | - | 2 | ||
2016-08-20 | 15:00 | Glömm/Alguts | - | Saxemara | 1 | - | 4 | ||
2016-08-20 | 15:00 | Älmhult | - | Älmeb/Linneryd | 0 | - | 0 | ||
2016-08-20 | 15:00 | Lindås/Långasjö | - | Sölvesborg | 2 | - | 6 | ||
Omg. 17 | |||||||||
2016-08-26 | 19:00 | Rydaholm | - | Växjö United | 3 | - | 5 | ||
2016-08-27 | 14:00 | Saxemara | - | Ljungby | 1 | - | 1 | ||
2016-08-27 | 15:00 | Räppe | - | Hällaryd | 0 | - | 1 | ||
2016-08-27 | 15:00 | Sölvesborg | - | Älmhult | 0 | - | 1 | ||
2016-08-27 | 15:00 | Älmeb/Linneryd | - | Glömm/Alguts | 2 | - | 0 | ||
2016-08-27 | 15:00 | Alvesta | - | Lindås/Långasjö | 2 | - | 3 | ||
Omgång | 12345678910111213141516171819202122 |
Källa: Everysport Media Group - resultat@everysport.se