AKTUELL TABELL | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
söndag |
|||||||||
Lerum | 22 | 13 | 5 | 4 | 56 | - | 31 | 25 | 44 |
Vänersborg IF | 22 | 13 | 5 | 4 | 45 | - | 27 | 18 | 44 |
Landvetter | 22 | 9 | 6 | 7 | 48 | - | 44 | 4 | 33 |
Ahlafors | 22 | 9 | 5 | 8 | 41 | - | 32 | 9 | 32 |
IK Virgo | 22 | 9 | 5 | 8 | 44 | - | 42 | 2 | 32 |
Svane | 22 | 9 | 4 | 9 | 52 | - | 47 | 5 | 31 |
Kärra | 22 | 8 | 7 | 7 | 29 | - | 30 | -1 | 31 |
Angered | 22 | 9 | 3 | 10 | 27 | - | 38 | -11 | 30 |
Kode | 22 | 9 | 2 | 11 | 44 | - | 52 | -8 | 29 |
Velebit | 22 | 7 | 4 | 11 | 30 | - | 43 | -13 | 25 |
Ytterby | 22 | 6 | 2 | 14 | 27 | - | 43 | -16 | 20 |
Jonsered | 22 | 5 | 4 | 13 | 31 | - | 45 | -14 | 19 |
OMGÅNG | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tom omgång 12 | |||||||||
Vänersborg IF | 13 | 7 | 4 | 2 | 25 | - | 16 | 9 | 25 |
Kärra | 13 | 6 | 5 | 2 | 22 | - | 13 | 9 | 23 |
Ahlafors | 13 | 6 | 4 | 3 | 32 | - | 17 | 15 | 22 |
Angered | 13 | 7 | 1 | 5 | 19 | - | 18 | 1 | 22 |
Lerum | 13 | 6 | 3 | 4 | 30 | - | 18 | 12 | 21 |
Ytterby | 13 | 6 | 2 | 5 | 21 | - | 23 | -2 | 20 |
IK Virgo | 13 | 5 | 3 | 5 | 29 | - | 30 | -1 | 18 |
Landvetter | 13 | 5 | 2 | 6 | 29 | - | 32 | -3 | 17 |
Svane | 13 | 4 | 3 | 6 | 23 | - | 28 | -5 | 15 |
Kode | 13 | 4 | 1 | 8 | 22 | - | 34 | -12 | 13 |
Velebit | 13 | 3 | 2 | 8 | 20 | - | 33 | -13 | 11 |
Jonsered | 13 | 2 | 4 | 7 | 15 | - | 25 | -10 | 10 |
RESULTAT | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Fotbollsserier 2016 : Division 3 : nordvästra Götaland : Herrar | |||||||||
Datum | Tid | Hemmalag | Bortalag | Resultat | |||||
Omg. 1 | |||||||||
2016-04-15 | 19:00 | Vänersborg IF | - | Svane | 1 | - | 1 | ||
2016-04-15 | 19:00 | Kärra | - | Kode | 2 | - | 1 | ||
2016-04-16 | 14:00 | Ytterby | - | Lerum | 3 | - | 2 | ||
2016-04-16 | 14:00 | Ahlafors | - | IK Virgo | 2 | - | 2 | ||
2016-04-16 | 15:00 | Angered | - | Landvetter | 4 | - | 1 | ||
2016-04-16 | 15:00 | Velebit | - | Jonsered | 4 | - | 0 | ||
2016-10-02 | 14:00 | Angered | - | Ytterby | 0 | - | 1 | ||
2016-10-02 | 14:00 | Ahlafors | - | Landvetter | 8 | - | 0 | ||
2016-10-02 | 14:00 | Vänersborg IF | - | IK Virgo | 2 | - | 2 | ||
2016-10-02 | 14:00 | Velebit | - | Svane | 2 | - | 3 | ||
2016-10-02 | 14:00 | Kärra | - | Jonsered | 2 | - | 0 | ||
2016-10-02 | 14:00 | Kode | - | Lerum | 1 | - | 5 | ||
Omg. 2 | |||||||||
2016-04-21 | 20:00 | IK Virgo | - | Angered | 3 | - | 4 | ||
2016-04-22 | 19:00 | Kode | - | Velebit | 1 | - | 3 | ||
2016-04-22 | 19:00 | Landvetter | - | Ytterby | 1 | - | 1 | ||
2016-04-23 | 14:00 | Jonsered | - | Vänersborg IF | 0 | - | 0 | ||
2016-04-23 | 15:00 | Lerum | - | Kärra | 0 | - | 0 | ||
2016-04-23 | 16:00 | Svane | - | Ahlafors | 1 | - | 2 | ||
Omg. 3 | |||||||||
2016-04-28 | 19:00 | Angered | - | Svane | 1 | - | 0 | ||
2016-04-29 | 18:45 | Ytterby | - | IK Virgo | 5 | - | 3 | ||
2016-04-29 | 19:00 | Ahlafors | - | Jonsered | 2 | - | 1 | ||
2016-04-29 | 19:00 | Landvetter | - | Lerum | 6 | - | 2 | ||
2016-04-30 | 15:00 | Vänersborg IF | - | Kode | 3 | - | 0 | ||
2016-04-30 | 15:00 | Velebit | - | Kärra | 2 | - | 2 | ||
Omg. 4 | |||||||||
2016-05-05 | 13:00 | Kärra | - | Vänersborg IF | 2 | - | 3 | ||
2016-05-05 | 19:00 | Svane | - | Ytterby | 3 | - | 1 | ||
2016-05-06 | 18:45 | IK Virgo | - | Landvetter | 2 | - | 4 | ||
2016-05-06 | 19:00 | Kode | - | Ahlafors | 1 | - | 1 | ||
2016-05-07 | 14:00 | Jonsered | - | Angered | 0 | - | 0 | ||
2016-05-07 | 15:00 | Lerum | - | Velebit | 3 | - | 0 | ||
Omg. 5 | |||||||||
2016-05-12 | 19:00 | Angered | - | Kode | 1 | - | 2 | ||
2016-05-12 | 19:00 | IK Virgo | - | Lerum | 2 | - | 1 | ||
2016-05-13 | 19:00 | Ytterby | - | Jonsered | 2 | - | 0 | ||
2016-05-13 | 19:00 | Ahlafors | - | Kärra | 2 | - | 2 | ||
2016-05-13 | 19:00 | Vänersborg IF | - | Velebit | 3 | - | 0 | ||
2016-05-13 | 19:00 | Landvetter | - | Svane | 5 | - | 2 | ||
Omg. 6 | |||||||||
2016-05-17 | 19:00 | Kärra | - | Angered | 2 | - | 0 | ||
2016-05-19 | 19:30 | Svane | - | IK Virgo | 1 | - | 4 | ||
2016-05-20 | 19:00 | Kode | - | Ytterby | 5 | - | 2 | ||
2016-05-21 | 14:00 | Jonsered | - | Landvetter | 3 | - | 3 | ||
2016-05-21 | 15:00 | Velebit | - | Ahlafors | 1 | - | 6 | ||
2016-05-21 | 15:00 | Lerum | - | Vänersborg IF | 4 | - | 0 | ||
Omg. 7 | |||||||||
2016-05-26 | 19:00 | Angered | - | Velebit | 3 | - | 0 | ||
2016-05-27 | 19:00 | Ytterby | - | Kärra | 0 | - | 2 | ||
2016-05-27 | 19:00 | Ahlafors | - | Vänersborg IF | 0 | - | 2 | ||
2016-05-27 | 19:00 | IK Virgo | - | Jonsered | 3 | - | 2 | ||
2016-05-27 | 19:00 | Landvetter | - | Kode | 4 | - | 1 | ||
2016-05-28 | 13:00 | Svane | - | Lerum | 1 | - | 1 | ||
Omg. 8 | |||||||||
2016-06-02 | 19:00 | Vänersborg IF | - | Angered | 1 | - | 2 | ||
2016-06-02 | 19:00 | Kärra | - | Landvetter | 2 | - | 1 | ||
2016-06-03 | 19:00 | Kode | - | IK Virgo | 1 | - | 4 | ||
2016-06-04 | 14:00 | Jonsered | - | Svane | 4 | - | 2 | ||
2016-06-04 | 14:00 | Ahlafors | - | Lerum | 2 | - | 2 | ||
2016-06-04 | 15:00 | Velebit | - | Ytterby | 2 | - | 2 | ||
Omg. 9 | |||||||||
2016-06-09 | 19:00 | Angered | - | Ahlafors | 1 | - | 0 | ||
2016-06-10 | 19:00 | Ytterby | - | Vänersborg IF | 0 | - | 2 | ||
2016-06-10 | 19:00 | IK Virgo | - | Kärra | 0 | - | 3 | ||
2016-06-11 | 13:00 | Svane | - | Kode | 4 | - | 1 | ||
2016-06-11 | 13:00 | Landvetter | - | Velebit | 0 | - | 1 | ||
2016-06-11 | 14:00 | Jonsered | - | Lerum | 0 | - | 1 | ||
Omg. 10 | |||||||||
2016-06-16 | 19:00 | Angered | - | Lerum | 0 | - | 6 | ||
2016-06-17 | 19:00 | Ahlafors | - | Ytterby | 3 | - | 1 | ||
2016-06-17 | 19:15 | Kärra | - | Svane | 1 | - | 1 | ||
2016-06-18 | 13:00 | Kode | - | Jonsered | 1 | - | 2 | ||
2016-06-18 | 15:00 | Vänersborg IF | - | Landvetter | 3 | - | 2 | ||
2016-06-18 | 15:00 | Velebit | - | IK Virgo | 1 | - | 2 | ||
Omg. 11 | |||||||||
2016-06-21 | 19:00 | Jonsered | - | Kärra | 1 | - | 1 | ||
2016-06-22 | 18:30 | Ytterby | - | Angered | 1 | - | 0 | ||
2016-06-22 | 18:30 | Landvetter | - | Ahlafors | 2 | - | 1 | ||
2016-06-22 | 19:00 | Lerum | - | Kode | 1 | - | 2 | ||
2016-06-22 | 19:00 | IK Virgo | - | Vänersborg IF | 1 | - | 1 | ||
2016-06-27 | 19:30 | Svane | - | Velebit | 3 | - | 2 | ||
Omg. 12 | |||||||||
2016-06-08 | 19:00 | Velebit | - | Kode | 2 | - | 5 | ||
2016-06-28 | 19:00 | Angered | - | IK Virgo | 3 | - | 1 | ||
2016-06-28 | 19:00 | Kärra | - | Lerum | 1 | - | 2 | ||
2016-06-29 | 19:00 | Ytterby | - | Landvetter | 2 | - | 0 | ||
2016-06-29 | 19:30 | Ahlafors | - | Svane | 3 | - | 1 | ||
2016-07-24 | 16:00 | Vänersborg IF | - | Jonsered | 4 | - | 2 | ||
Omgång | 123456789101112131415161718192021 |
Källa: Everysport Media Group - resultat@everysport.se